Anna Lindh Fondas (ALF) - tarpvyriausybinė institucija, įkurta 2004 metais, įtraukiant 42 Europos ir Viduržemio jūros regionų valstybes.
Fondo sekretoriatas yra įsikūręs Aleksandrijoje (Egiptas) ir vienija per 4000 organizacijų-narių (daugiau info:http://www.annalindhfoundation.org)
Tikslas - pilietiškumo gynimas, saugojimas ir puoselėjimas, telkiant įvairių šalių skirtingų kultūrų organizacijas bendriems projektams ir skatinant prasmingą tarpkultūrinį dialogą bei pagarbą kitoniškumui, žmogaus teisėms ir pagrindinėms laisvėms.
Projektai, įgyvendinami tarp Europos ir Viduržemio jūros valstybių, turi prisidėti prie taikos, teisinės valstybės ir demokratijos principų užtikrinimo, prie tolerantiško ir pagarbaus požiūrio į žmogaus ugdymą, skatinant dalintis vertybėmis ir taikiai gyventi kartu.
Uždaviniai:
  • skatinti bendradarbiavimą švietimo, kultūros, medijų srityse;
  • prisidėti prie bendrų tarpregioninių programų kūrimo;
  • siekti kuo kokybiškesnės partnerystės tarp tinklų per projektus;
  • finansiškai remti projektus, kurie skatintų Europos ir Viduržemio jūros regionų bendradarbiavimą.
ALF remiamų programų prioritetai:
  • jaunimo ir švietimo;                                                                                
  • kultūros ir meno;
  • migracijos ir pilietiškumo;
  • tarpreliginio dialogo;
  • medijų.
Šiuo metu ALF Lietuvos tinklą sudaro 59 organizacijos, kurios savo projektais prisideda prie pagrindinių ALF tikslų plėtojimo ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.
ALF tinklą Lietuvoje administruoja VšĮ Jaunimo centras Babilonas. Tinklo koordinatorė - Rolanda Šliažienė-West.
Mums svarbu burti organizacijas ir institucijas, bendradarbiaujančias arba norinčias pradėti bendradarbiauti su Viduržemio jūros regiono valstybėmis.
Nario mokesčio tinklo nariams nėra, bet svarbus įsipareigojimas dalyvauti susirinkimuose ir kitoje ALF LT tinklo veikloje.

------------------------------------------------------------------------  ALF LT ieško savanorio -------------------------------------------------------------------

Annos Lindh fondo Lietuvos tinklui reikalingas SAVANORIS IT veikloms: 

  • Naujienlaiškio kūrimas ir leidimas (techninis darbas) – vienąkart per tris mėnesius;
  • Medžiagos apie ALF Lietuvos tinklo veiklą bendroje ALF svetainėje papildymas –svetainės priežiūra; Informacijos apie ALF LT veiklas įkėlimas/priežiūra FB ir kt. paskyrose padedant plėsti ALF žinomumą ir priklausymo tinklui jausmą ir kita panaši veikla, susijusi su technologijomis; 
  • Pagalba organizuojant ALF LT renginius.

Ieškome žmogaus, kuriam būtų malonu leisti laiką prie kompiuterio ir kuris norėtų prisijungti prie Annos Lindh fondo Lietuvos tinklo narių komandos. Ką galime pažadėti? Patirtis tarpkultūrinėse veiklose: kontaktų išplėtimas, kelionių, seminarų bei mokymosi galimybės ir kt. Didesnių renginių metu – vienkartinės skatinimo išmokos už organizacines veiklas.

------------------------------------------------------------------------------------------------------  RENGINIAI ------------------------------------------------------------------------------------

Mediterranean DAY for ALF members in Vilnius

November 28, 2024

ALF LT network member TEATRIUKAS has arranged the concert for the children of different nationalities and cultures living now in Lithuania.



May, 2024 

Lietuvos socialinio verslo asociacija

Lietuvos socialinio verslo asociacija jau ne pirmus metus yra projekto partnerė ir yra įsteigusi „Socialinio verslo“ nominaciją.

🥇„Socialiniu verslu“ šiemet pripažinta Akademijos miestelio bendruomenės parduotuvė „Lokali“, kurioje prekiaujama bendruomenių gaminiais – namų aromatais, papuošalais, indiškais smilkalais.
💬„Verslo genas“ yra puiki galimybė socialiniams verslams tapti labiau matomais ir žinomais. Toks projektas suteikia virtualią erdvę, kurioje jie gali pristatyti savo vertingas ir inovatoriškas idėjas plačiajai auditorijai, bei sulaukti žiniasklaidos dėmesio. Tai padeda pritraukti daugiau klientų, sukurti tvarius bendradarbiavimo ryšius ir užtikrinti ilgalaikį augimą bei sėkmę“, – sako LISVA vadovė Viktorija Braziunaite.
Foto: V. Skaraičio, 2023 m.


Gali būti 1 asmuo vaizdas d minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

May, 2024,Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus,
  

Gegužės 24 dieną Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje vyko kolegoms skirtas renginys „Atviros saugyklos: tendencijos, galimybės, iššūkiai“. Direktorė Nideta Jarockienė, tardama sveikinimo žodį, pakvietė kvestionuoti profesinę taisyklę, kad muziejai vertybes saugo ateities kartoms, – dabarties kartos taip pat turi teisę jas matyti ir pažinti. Vyriausioji muziejaus rinkinių kuratorė Rima Grašienė apžvelgė muziejaus istoriją, pasidžiaugė saugyklomis – išsipildžiusia svajone.
Tuomet muziejininkai buvo pakviesti susipažinti su atviromis mūsų muziejaus saugyklomis gyvai – leidosi į ekskursijas. Vėl grįžę į renginių salę, klausėmės kolegų patirčių ir diskutavome.


21st - 23rd of May, 2024 -
Heads of Networks of Anna Lindh foundation and Boards of Governors meet in Brussels: inspiring conversations with Mr. Josef Borrell, HRH Princess Rym Ali (President of Anna Lindh foundation), many meaningful talks, discussions, insights, decisions and good mood with all colleagues and our Executive Director Josef Ferre. Thank you ALL.
Kovo 2–10 d. VU ATSI asistentė dr. Karina Simonson keliavo į Braziliją, kur buvo pakviesta dėstyti San Paulo universiteto organizuojamoje vasaros mokykloje. Tam ji laimėjo tarptautinį konkursą ir tapo viena iš dešimties dėstytojų, atrinktų skaityti paskaitas. Mokslininkai iš Argentinos, Vengrijos, Pietų Afrikos, Italijos, Japonijos ir Prancūzijos dalinosi su studentais savo žiniomis įvairiomis temomis – nuo šiuolaikinės filosofijos ir semiotikos iki klasikinių japonų literatūros šedevrų ir Pietų Afrikos kolonijinius archyvų. Asist. dr. Karina Simonson šioje vasaros mokykloje dėstė du trumpus intensyvius kursus – „Pietų Afrikos žydų istorija: tapatybė ir kultūra“ ir „Afrikiečių diaspora Rytų Europoje“. 👩‍🏫
Vizito metu asist. dr. K. Simonson taip pat aplankė LR generalinį konsulatą Brazilijoje, kur ją svetingai priėmė generalinė konsulė Audra Čiapienė, papasakojusi apie šalies gyvenimą bei lietuvių bendruomenę San Paule. Konsulė paragino Vilniaus universitetą aktyviau vystyti ryšius su Pietų Amerikos mokslininkais ir užsiminė apie konsulato paramą ATSI darbuotojams bei studentams, norintiems vykdyti tyrimus arba studijas San Paulo universitete. 🤝
Be to, mūsų dėstytoja aplankė japonų diasporos tankiai apgyvendintą Liberdade rajoną, Imigracijos muziejų su lietuvių bendruomenės pėdsakais bei Vilniuje gimusio žydų dailininko Lazario Segallo muziejų.
Asist. dr. Karina Simonson dėkoja San Paulo universitetui už suteiktą galimybę prisidėti prie vasaros mokyklos! 🇧🇷

  Gali būti 10 žmonių, televizija ir tekstas vaizdas

🇧🇷

Šiandien minime Tarptautinę lėlininkų dieną. Sveikiname visus lėlių teatro darbuotojus bei mylėtojus!

EDUKACINIAI PROJEKTAI

March 25 d., 

Startuoja naujas Erasmus+ projektas ELIS!🎈
Pagrindinis šio projekto tikslas - sukurti įtraukią aplinką, kurioje vaikai, turintys kitokią seksualinę orientaciją ir (arba) lytinę tapatybę, jaustųsi saugūs, gerbiami ir įgytų galimybę tobulėti.✅
Šio projekto metu sukursime:
1. Gaires mokytojams apie LGBTIQ+ įtrauktį;
2. Mokomuosius išteklius tėvams ir mokytojams.
Kaip tik šiandien įvyko pirmasis tarptautinis susitikimas. Pas mus atvyko partneriai iš Bulgarijos ir Islandijos aptarti projekto viešinimo, įvertinimo, valdymo bei panagrinėti pirmąjį projekto rezultatą.👌
Kviečiame sekti projekto naujienas!😍

Gali būti 4 žmonės ir tekstas vaizdas

Nacionalinė emancipacijos diena

Gali būti 4 žmonės ir tekstas vaizdas  2024 m. vasario 17 d. 10:41 Lietuvoje pirmą kartą oficialiai minima nacionalinė emancipacijos diena (9) ELTA 177 FOTO: ELTA / DAINIUS LABUTIS Lietuvoje šeštadienį minima Nacionalinė emancipacijos diena. Praėjusiais metais Seimui papildžius Atmintinų dienų įstatymą, vasario 17 diena tapo valstybės atmintina diena. 177 „Nacionalinės emancipacijos dienos įtraukimas tarp valstybei atmintinų dienų – svarbus simbolinis žingsnis, kuriuo net tik pripažįstamas moterų indėlis atkuriant Lietuvos valstybę 1918 m., bet taip pat skatinama sąmoningiau galvoti apie dabartį ir ateitį. Laisvos, demokratinės valstybės kūrimas nėra baigtinis procesas. Šį procesą būtina nuolat reflektuoti, sąmoningai suprasti, kiek mūsų kuriamas politinis projektas teisingas visoms ir visiems, kiek esame atviri įvairovei, ir kodėl oriam žmonių gyvenimui vis dar prikuriame daug kliūčių“, – pranešime sakė viena iš Nacionalinės emancipacijos dienos iniciatorių Jūratė Juškaitė.

Metinis ALF LT narių susirinkimas ir mokymai

 2024 - 02 - 19



Mokymai:

Šiuolaikinis klounas: pažeidžiamas ir galintis išgelbėti pasaulį  -------- vedėjas klounados meistras Žilvinas Beniušis




 



Teatras visai šeimai „Teatriukas“ 


Kviečia sutikti šv. Kalėdas kartu.

2023 Dec

Teatras visai šeimai „Teatriukas“ 

Adresas: Teatriuko Kaimas,Moletai, Utenos apskritis

https://www.facebook.com/pages/Moletay-Utenos-Apskritis-Lithuania/106979219 

ŽALIAS GYVAS - 700 finaliniai renginiai SCENA D Molėtų rajone. Džiaugiamės sulaukę dviejų skirtingų grupių vaikų iš Giedraičių ir iš Paberžės.
Iš viso buvo parodyta 30 ! Spektaklių įvairiose Lietuvos ir užsienio lietuvių ugdymo, kultūros bendruomenėse.
Dėkojame Lietuvos kultūros taryba už projekto finansavimą.


2023 Dec.


Šiuolaikinės Intelektualios Klounados Teatras / Contemporary Intellectual Clown Theatre and Žilvinas Beniušis

Konferencija-paroda: ATEITIS - RYŠYS SU VAIKAIS

Kartu su išmintinga kompanija teko dalintis savo patirtimi auginant keturis vaikus tikrai puikios ir reikalingos konferencijos Konferencija-paroda: ATEITIS - RYŠYS SU VAIKAIS diskusijoje: tėčiams ir apie tėčius.
Žinot, ta tėvyste kažkaip tai keistai didina širdį, pamenu, kai turėjo gimti mūsų ketvirtas, galvojau, kad gal jau nebebus to širdį didinančio sprogimo, žinoma, klydau..

2023/11/22
🙂

Vilniaus universiteto | Vilnius University
Azijos ir transkultūrinių studijų instituto | Institute of Asian and Transcultural Studies

Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto 30 metų jubiliejaus proga kviečiame Jus į lapkričio 27 dieną 18.00 val. M. Mažvydo bibliotekoje vyksiančią diskusiją „Azija ir Artimieji Rytai Lietuvoje“.
Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų institutas jau trisdešimt metų vykdo Azijos ir Artimųjų Rytų kultūrų tyrimus bei studijas, o nemaža dalis instituto darbuotojų savo sukauptomis žiniomis, patirtimi bei ryšiais dalijasi ir už universiteto ribų. Renginyje diskutuosime su būtent šiais asmenimis, kurie įkūrė ir vadovauja įvairioms su Azija ir Artimaisiais Rytais susijusioms kultūros organizacijoms.
Diskusijoje dalyvaus: asistentė dr. Kristina Dolinina (Lietuvos ir Indijos forumas), jaunesnioji asistentė Maritana Larbi (Arabų kultūros forumas), lektorė Ieva Driukienė (Kinukalba.lt), lektorė Nomeda Gabija Vosyliūtė (Azijos menų centras) ir Ieva Nagytė (Azijos kalbų ir kultūrų namai). Renginį moderuos doc. dr. Kristina Garalytė ir doc. dr. Deimantas Valančiūnas.
2023/11/21

                                                                                            Socialinio verslo asociacija - ALF LT tinklo narė 

𝐏𝐢𝐫𝐦𝐢𝐞𝐣𝐢 𝐦𝐞𝐭𝐚𝐢, 𝐤𝐚𝐢 𝐋𝐢𝐞𝐭𝐮𝐯𝐚 𝐚𝐭𝐬𝐢𝐝𝐮𝐫𝐢𝐚 𝐩𝐚𝐬𝐚𝐮𝐥𝐢𝐨 𝐩𝐨𝐤𝐲𝐜̌𝐢𝐮̨ 𝐤ū𝐫𝐞̇𝐣𝐮̨ 𝐳̌𝐞𝐦𝐞̇𝐥𝐚𝐩𝐲𝐣𝐞"Šią savaitę viso pasaulio socialinio verslo sektoriaus lyderiai susirinkę į „Socialinio verslo pasaulinį forumą” (angl. Social Enterprise World Forum) Amsterdame diskutavo apie neišvengiamą poreikį keisti ekonomiką, kad ji tarnautų žmonėms ir planetai. Forumo programoje pirmą kartą Lietuvos istorijoje įrašytos ir dviejų lietuvių moterų pavardės [ Viktorija Braziunaite ir Inga Jablonske ]„Naujausios pasaulinės tendencijos rodo, kad socialinio verslo modelis tampa esminiu varikliu, kuris galėtų paversti šį vizijos įgyvendinimą realybe. Džiaugiamės, kad esame pakviesti prisidėti prie pasaulinio lyderių bendruomenės pastangų kurti įtraukias ekosistemas, kurios rūpinasi išsaugoti visa tai, kas gyva,” – sako Viktorija Bražiūnaitė, Lietuvos socialinio verslo asociacijos vadovė, kuri pirmąją forumo dieną moderavo sesiją apie verslo inkubatorių ir akseleratorių vaidmenį kuriant pokyčius visuomenėje.<...> „Džiaugiuosi, kad istorijos, gimusios Lietuvoje, tampa įkvėpimu pasaulinėms socialinio pokyčio organizacijoms. Galimybė dalintis WoW universiteto atradimais, metodika ir sėkmės istorija pasauliniu mastu yra didžiulis mūsų darbo įvertinimas. Džiaugiuosi, kad mūsų universiteto metodika ir antreprenerystės kultūra, kurią kuriame, šiandien įdomi pasauliui. Dalyvaudama pasaulinės reikšmės forume, semdamasi įkvėpimo iš įvairių šalių lyderių, galiu pamatyti ir įvertinti mūsų bendruomenės kuriamą pokytį.” – įspūdžiais dalinasi I. Jablonskė.Skaitykite daugiau: pilnas straipsnio tekstas komentaruose👇#Amsterdam #SEWF23 #SEWF #Changemakers #SocialEnterprise #SocEnt #intrapreneurs #community #hybridevent #socialinnovation #SocialEntrepreneur #Entrepreneurship #SocialGood #Community #Entrepreneur #SocialEntrepreneurship #SocialEnterpriseWorldForum #lisva  

                                                                 2023/11/12

Anna Lindh Foundation Regional network meeting - Gothenburg, Sweden.
9 - 10 th March, 2023.
Good working mood, new ideas, partnership opportunities, many warm and beautiful people

“Touching the past to promote our future“ - Excursion in “VILNIUS OLD TOWN” - to raise awareness on Intercultural Dialogue endeavors of the Lithuanian national network, 7th of November, Vilnius, (dedicated to Mediterranean Day)

ALF LT tinklo nariams ir jų draugams: lapkričio 7 dieną, 15 valandą -PASIVAIKŠČIOJIMAS - DISKUSIJA: Paveldėtas tolerancijos genetinis kodas

Menotyrininkė Vaida Ragėnaitė mums paruošė pasakojimus apie stačiatikių, unitų, katalikų šventoves Aušros Vartų gatvėje. XVI a. Lietuva tapo devynių tikybų šalimi, o XVI a. vidurio Vilnius kartais su neslepiamu pasididžiavimu pavadinamas Europos tolerancijos sostine.  Istorikų nuomone, situaciją, palankią įvairių tikybų žmonėms sugyventi tarpusavyje, kūrė Reformacija ir senosios tradicijos, leidusios tarpusavyje LDK sugyventi skirtingų tikybų žmonėms.

Susitikime  pasivaikščioti po Vilniaus senamiestį - aplankysime skirtingų konfesijų šventoves, susipažinsim su paveldėta architektūrine įvairove. Sušilsime kavinėje prie arbatos puodelio ir padiskutuosime, koks tas mūsų paveldėtas tolerancijos genetinis kodas?

Registracija:  https://forms.gle/wFB3BVFgYpDW5v1R7

2023/Nov/07

Susitikimas su Trakų miesto meru 

(Lithuanian College of Democracy together with Youth centre Babilonas)

2023-02-29

Pokalbis apie jaunimo aktyvumą ir įsitraukim galimybes.


Metinis ALF LT tinklo narių susitikimas (Annual Meeting of the members of ALF LT)

„Be mūsų nebus mūsų“
2023 02 24
Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje, Vilniuje (Pilies g. 40)
Minutės:
Dalyvavo 31 tinklo narys.
Turinys:
ALF situacija trumpai.
Tinklo narių prisistatymas.
Inos Kiseliovos-ElMarassy paskaita: "Humanitarinės XXI a. krizės: ar galiu aš ką (pa)keisti?"
Paskaitos metu gvildenome klausimą, į kokį humanitarinio sąmoningumo lygmenį mus pakylėjo kaimynystėje vykstantis karas. Pasaulyje vyksta dešimtys genocidų, kas keturias sekundes iš bado miršta vienas žmogus, masiškai žalojamos moterys ir mergaitės... mėginome pasvarstyti, ar jau gebame mąstyti globaliai ir ką galime (pa)keisti?
„Pasaulio kavinė“ : šeši stalai su šešiais klausimais: dalyviai judėjo laisvai kaskart rinkdamiesi kitą klausimą. Pačioj pradžioj išrenkamas vienas žmogus, kuris lieka prie to paties klausimo visą laiką. Prie stalo negali atsirasti daugiau nei 4 žmonės vienu metu.
Klausimai:
1.      ALF vertybės/kas svarbiausia mūsų partnerystei/kokių ekspertų tinkle turime? Kodėl žmonės turėtų jungtis prie mūsų? Kaip matom ateinančias kartas ir ko joms linkim?
2.      Mūsų bendri prioritetai/bendra koncepcija/kuo galim būti naudingi visuomenei ir vieni kitiems? Kokių veiksmų imamės?
3.      Mūsų matomumas/ką galim dėl to padaryti? Kaip viešinam? Ryšiai su žurnalistais, TV, media? Kaip save pristatom? Kur galėtų atsirasti informacija apie mus?
4.      Renginiai (bendri ir atskirai organizacijų), temos, kuriomis norisi diskutuoti. Kaip pasieks mus informacija apie kitų organizacijų renginius?
5.      Trys norai, jei pagaučiau auksinę žuvelę...
6.      Pasiūlymai, kaip suaktyvinti tinklo veiklą, ir kt./ Ko norėčiau ir kaip aš pats galiu prisidėti?

„Pasaulio kavinės“ rezultatų refleksija ir pagrindinės išvados.
ALF LT tarybos patvirtinimas (savanoriškai pasisiūlė):
·         Jurgita Vilmantė Jazbutytė
·         Auksė Kapočiūtė Vaitkuvienė 
·         Veslava Skusėnienė
·         Loreta Kaltauskienė
·         Akvile  Kubrečenkaitė

 Lietuvos žmogaus teisių centras (Human Rights Voice Lithuania): Neapykantos piramidė


Neigiamomis nuostatomis grindžiamas elgesys gali būti skirtingas tiek savo išraiška, tiek pavojingumu.
Dalis tokių veikų yra vadinami netinkamu, neetišku elgesiu, dalis – diskriminacija, dar pavojingesni – neapykantos nusikaltimais.
Tarptautinė organizacija Anti-Defamation League sukūrė vadinamąją neapykantos piramidę, kurioje sugradavo tokį elgesį pagal paplitimą ir pavojingumą.
  • Išankstinės nuostatos – stereotipizavimas, neįtrauki kalba, skirtumų baimė – paplitęs reiškinys. Apie nuostatas kalbame, šviečiame apie jų žalą, bet neigiamų nuostatų turėjimas nėra nusikaltimas.
  • Šališkumu motyvuoti veiksmai – patyčios, nužmoginimas, pašiepiantys anekdotai – veiksmai, kuriuos pažangios visuomenės stengiasi stabdyti, brėždamos ribą tarp tinkamo ir netinkamo elgesio bei formuodamos įtraukią mokyklų, darbo vietų ar kitų erdvių kultūrą.
  • Diskriminacija – prastesnės sąlygos, negu panašiomis aplinkybėmis yra, buvo ar būtų taikomos kitam asmeniui dėl amžiaus, lyties, lytinės orientacijos, negalios, rasės ar etninės priklausomybės, religijos ar įsitikinimų ir kt. Pavyzdžiui, atsisakymas priimti į darbą dėl amžiaus ar paslaugų nesuteikimas dėl negalios yra diskriminacija. Tokius veiksmus draudžia Lygių galimybių įstatymas, o galimus diskriminacijos atvejus tiria Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba.
  • Šališkumu motyvuotas smurtas – bet kuris nusikaltimas, kurį motyvavo neigiamos išankstinės nuostatos dėl amžiaus, lyties, lytinės orientacijos, negalios, rasės ar etninės priklausomybės, religijos ar įsitikinimų ir kt. Lietuvoje nuolat pasitaiko tokių nusikaltimų: prieš kelerius metus du vyrai užpuolė ekvadorietį, gyvenantį Lietuvoje, šaukdami „Lietuva lietuviams“, neseniai susidūrėme su atveju, kai dviejų vaikinų pora užsipulta ir sekta gatvėje, teigiant, kad jie daro kažką neleistino ir kt. Būtina stabdyti neapykantos nusikaltimus, apie juos pranešant Lietuvos policija arba neapykantos pranešimų platformoje manoteises.lt/pranesk
  • Genocidas – sistemingas siekis fiziškai sunaikinti visus ar dalį žmonių, priklausančių bet kuriai nacionalinei, etninei, rasinei, religinei, socialinei ar politinei grupei. Genocidas laikomas žiauriausia neapykantos nusikaltimų forma.
Daugiau neapykantos kalbą ir nusikaltimus skaitykite čia: https://bit.ly/3ZAgkKn                                                                                                                    2023 02
VšĮ EDUKACINIAI PROJEKTAI

                  Tarptautinė  konferencija /International Conference

                              Šiuolaikinių vaikų šiuolaikinės problemos 

Niekad žmogaus gyvenime nekyla tiek klausimų, abejonių, dvejonių ir niekad suaugusieji tiek nediskutuoja apie „normalu“ ir „nenormalu“ kaip paauglystėje.

Kovo 31d. kviečiame visus su jaunimu dirbančius specialistus (mokytojus, socialinius darbuotojus, jaunimo darbuotojus, švietimo pagalbos specialistus, tėvų organizacijų atstovus ir kitus) konferencijoje diskutuoti apie ribas paauglystėje ir kaip šiuolaikiniams paaugliams padėti spręsti šiuolaikines problemas.
Jūsų laukia:
Pranešimai paauglių psichikos sveikatos, priklausomybių, patyčių ir kitomis temomis;
Vietinės ir tarptautinės patyčių įveikimo patirtys;
Praktiniai užsiėmimai;
Inovatyviausi šiuolaikinių sunkumų įveikimo metodai: VR, mobiliosios programėlės, rimtieji žaidimai ir kt.
Kiekvienas dalyvis turi užsiregistruoti į konferenciją ir į du skirtingus praktinius užsiėmimus.
Registracija į konferenciją: shorturl.at/lyF07
Registracija į pirmą užsiėmimą (14:00-15:00): shorturl.at/goyF1
Registracija į antrą užsiėmimą (15:00-16:00): shorturl.at/mqF02
Konferencija vyks GYVAI, adresu: Draugystės pr. 25, Šiauliai (Restoranas "Žemaitis")
Registracijos pradžia: 09:00
Konferencijos pradžia: 10:00
Konferencijos pabaiga: 16:30
Dalyviams bus išduodami pažymėjimai.
Konferencija yra NEMOKAMA.
Konferencijos programą paskelbsime jau netrukus!

Martynas Mazvydas National Library

             Miestas eina per laiką 

                         2023 02 21- 04-11

Nuododa: čia

Institute of Asian and Transcultural studies

               Neformalių pamokų ciklas 

                       Atraskime Aziją

Tęsiame pamokų ciklą „Atraskime Aziją!“ ir kitą trečiadienį kviečiame susipažinti su Kinijos kultūra! Pamokoje mūsų instituto docentė dr. Loreta Poškaitė per įvairius Kinijos geografijos, religijos, architektūros, kalbos bei kitus aspektus iliustruos kinų kultūros įvairovę ir aptars, kas šią įvairovę vienija ir kiek ši vienybė svarbi Kinijos pažinimui.
Informaciją apie pamokų ciklą ir registraciją galite rasti čia: bit.ly/AtraskimeAzija.

„Atraskime Aziją!“ – 2022 m. inicijuotas VU ATSI projektas, kuriuo siekiama pagilinti moksleivių supratimą apie kultūrinius reiškinius Azijoje ir praplėsti jų pasaulėžiūrą pateikiant aktualią bei naujausiais moksliniais tyrimais paremtą informaciją. Ciklo užsiėmimus gali lankyti ir asmenys, kurie yra susidomėję Azijos kultūromis.
 2023 02
VšĮ EDUKACINIAI PROJEKTAI

kviečia

Vebinaro metu nagrinėsime šias temas:

  • muziejų prieinamumas asmenims su negalia.
  • ką daryti, kad meno parodos būtų prieinamos visiems?
  • kaip vesti visiems prieinamus užsiėmimus? (Nors vebinaras skirtas muziejuose ar meno galerijose dirbantiems asmenims, tačiau gali prisijungti ir tie, kuriems aukščiau išvardytos temos yra aktualios).
Vebinaras vyks anglų kalba!
Vebinaro data ir vieta: kovo 13 d. 16 val. Zoom platforma.
Dalyviams bus išduodami pažymėjimai.
Būtina registracija: shorturl.at/vD

2023 02

Socialinio Verslo asociacija (Lithuanian Social Business Association)

 ALF LT tinklo narė Viktorija Bražiūnaitė (Socialinio verslo asociacija) pristato socialinio verslo galimybes ir kaip jis gali prisidėti prie kokybiškesnio žmonių gyvenimo.  

Nuoroda: spausti čia

2023 02

Lygių Galimybių Plėtros Centras (Center For Equality Advancement)

 
                                                 PATOGUMO TRIUMFAS ŠIUOLAIKINĖJE GATVĖS MADOJE                       

Šimtmečius moterys buvo priverstos spraustis į korsetus ir nesuskaičiuojamus pasijonius, vėliau atkeliavo ankštos liemenėlės ir trumputės, atsisėsti neleidžiančios suknelės, siaurikės (žargonu vadinamos stringais), džinsai žemu liemeniu, įmantriai suveltos šukuosenos, įvairiausios pakulnių atmainos. Atrodė, amžinai stipinėsime ant aukštakulnių, tampydamos aukštyn kylančius sijonus ir melsdamosi, kad...  

https://gap.lt/feministinis-gidas/patogumo-triumfas-siuolaikineje-gatves-madoje/                                                                         2023 01

Samogitian museum ALKA, Telšiai

Paroda "Spalvingas dainininko Adomo Galdiko kūrinių lobynas" 

Zanavykų muziejus pristatyta Žemaičių muziejaus „Alka“ surengta paroda „Spalvingas dailininko Adomo Galdiko (1893–1969) kūrinių lobynas“ (iš Žemaičių muziejaus „Alka“ rinkinių). Ilgalaikės kilnojamosios parodos mobilumo projektą finansavo LR Kultūros ministerija.

Susirinkusiems parodą bei įgyvendinamą projektą pristatė ir eksponuojamus kūrinius aptarė Žemaičių muziejaus „Alka“ Rinkinių apskaitos ir apsaugos skyriaus muziejininkė-rinkinio saugotoja, parodos kuratorė Daiva Lukšienė.
Renginyje abiejų muziejų bendryste džiaugėsi Žemaičių muziejaus „Alka“ direktorė Eva Rumbutytė Stonkevičienė ir į susirinkusius žemaitiškai kreipėsi, pabrėždama, kad tiek zanavykų, tiek žemaičių muziejai yra panašūs, nes jie atspindi krašto etninį identitetą.
Parodoje dalyvavusi Šakių rajono Švietimo kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Egle Planciuniene dėkojo už pristatytą menininko kūrybą, muzikinę programą atliko Šakių kultūros centro Lukšių padalinio kultūrinių renginių organizatorė Inesa Bagdonavičienė.
Projekto vadovė: Žemaičių muziejaus „Alka“ direktoriaus pavaduotoja muziejinei veiklai Ingrida Vaitiekienė, parodos kuratoriai: Žemaičių muziejaus „Alka“ Rinkinių apskaitos ir apsaugos skyriaus muziejininkė-rinkinio saugotoja Daiva Lukšienė, l. e. p. Rinkinių apskaitos ir apsaugos skyriaus vedėjas Raimondas Petrikas.
Pasinaudodami galimybe iš arčiau susipažinti su šio garsaus menininko kūryba, į parodos uždarymą taip pat susirinko ir gausus Šakių meno mokyklos, dailės skyriaus auklėtinių būrys bei Žemaičių muziejaus „Alka“ muziejininkai.
Po parodos pristatymo Žemaičių muziejaus „Alka“ muziejininkus Zanavykų muziejaus direktorė Rima Vasaitiene pakvietė susipažinti su muziejaus erdvėmis, siūlomomis edukacijomis, interaktyviomis erdvėmis.
Apie parodą ir įvykusį renginį plačiau: https://bit.ly/3m5vmZW
2023 01 

                    Lygių galimybių plėtros centras (Centre for Equality Advancement)

                                               "TVIRTŲ PEČIŲ PROBLEMA"

  • Kaip vertinti vyro pagalbą apsivelkant paltą?
  • Kas slypi už pavydo santykiuose?
Susipažinkite – pirmasis feministinio gido tekstas svajojančioms apie tvirtus pečius . Taip pat galite ir klausytis!
Per artimiausius mėnesius paviešinsime dar 10 tekstų. Juose aptariamos moterų teisių problemos, feministiniu žvilgsniu skrodžiamos kasdienės patirtys ir klausiama – ką daryti?
Feministinis gidas skirtas visų amžiaus grupių ir lyčių žmonėms. O subalansuotas toms, kurios dar nelaiko savęs feministėmis.
Audio įrašai prieinami ir Spotify platformoje Feministinis gidas.
Iliustracijos autorė Renata Krasovskaja.
Teksto autorės – Lygių galimybių plėtros centro komandos narės, savanorės ir bičiulės.
Projektas yra Aktyvių piliečių fondo, finansuojamo EEE finansinio mechanizmo lėšomis, dalis.
 2023 01 10


ANNOS LINDH FONDAS LIETUVOJE ŠVENČIA VIDURŽEMIO JŪROS ŠALIŲ DIENĄ

2022-11-28

RENGINYS LIETUVIŲ IR TAUTINIŲ MAŽUMŲ VAIKAMS 

Jau pirmadienį, lapkričio 28 d., Annos Lindh fondo (ALF) iniciatyva daugelyje ALF tinklo valstybių bus švenčiama Viduržemio jūros šalių diena, vienu metu vyks renginiai, skirti tarpkultūrinio dialogo stiprinimui. Anna Lindh Fondas (daugiau info: http://www.annalindhfoundation.org) - tarpvyriausybinė institucija, įkurta
2004 metais, įtraukiant 42 Europos ir Viduržemio jūros regiono valstybes. Fondas vienija per 4000 organizacijų, telkdamas jas bendriems projektams ir skatindamas prasmingą tarpkultūrinį dialogą bei pagarbą kitoniškumui. Lietuvoje Annos Lindh fondas jungia 59 organizacijas, „Teatriukas“ yra ALF narys nuo 2015 m. ir būtent jam šiemet patikėtas šios šventės organizavimas.

Menas – kaip būdas susikalbėti

„Menas veikia mūsų emocijas, padeda bendrauti net tada, kai negalime susikalbėti. Bendraujant su kitų tautybių žmonėmis svarbiausia yra įsiklausymas, stebėjimas, pastangos pažinti kultūroje tai, kas man nesuprantama, o gal net erzina; gilinimasis į tą kitokią kultūrą ir pagarba žmogui. Tiesiog pagarba. Menas nepanaikina mūsų skirtumų, menas ir bendra kūryba moko, kaip su tais skirtumais būti...ir būti kartu gerai“, - sako ALF fondo tinklo Lietuvoje vadovė Rolanda Šliažienė-West.

Kviečia dalyvauti

Renginys „Švenčiame kartu su Viduržemio šalimis“ vyks Vilniaus Mokytojų namuose (Vilniaus g. 39, Vilnius LT-01119) Baltojoje salėje 1 a., lapkričio 28 dieną, 19 valandą. Viduržemio jūros regiono šalių diena, skirta tarpkultūriniam dialogui ir tolerancijai stiprinti, Lietuvoje bus minima pirmą
kartą.„Šiandienos pasaulyje daug iššūkių, kuriuos ypatingai jautriai išgyvena vaikai. Tarp jų ir pandemijos sukelti pasikeitimai, ir migrantų krizės, ir žiaurus karas Ukrainoje. Šių įvykių fone Lietuvoje padaugėjo skirtingų tautybių ir kultūrų šeimų, auginančių vaikus. Daugybė valstybinių institucijų skiria daug dėmesio, kad šių vaikų gyvenimas būtų kuo kokybiškesnis. Prie to prisideda ir kultūra, kuri yra socialinės integracijos dalis, galinti įgyvendinti vaikų užimtumą, integraciją: kurdami vaikai lengviau bendrauja, atsiskleidžia ir supranta vienas kitą“, - sako renginį organizuojanti teatro visai šeimai „Teatriukas“ vadovė Dalia Mikoliūnaitė. 


Kvies pasijusti kaip namuose

„Teatriukas“ kartu su muzikantu Gediminu Žiliu iš grupės „Skylė“ dainuos apie pasaulyje gyvenančius gyvūnus, išgirsime, kaip tos dainos skamba skirtingose tautose. Tai naujai aranžuotos lietuvių liaudies dainos, kuriose bus įterpti Viduržemio šalių dainų motyvai. Vaikams dar daugiau emocijų ir potyrių ketina padovanoti ir „Pojūčių teatras“. Renginio tikslas – sukurti šiltą vakarą, kuriame vaikai pasijustų tarsi namuose. Publika bus labai įvairi, kartu su lietuviais dainų klausysis šeimos iš Ukrainos, Pabradės pabėgėlių centro, taip pat Romų visuomenės centro šeimos. Po koncerto šeimų lauks vaišės ir galimybė pabendrauti. „Ne tik Lietuvoje laikinai gyvenantys pabėgėliai, bet ir čia ilgai gyvenančios tautinių mažumų šeimos kartais jaučiasi nepageidaujamos, išskiriamos lyg blogos. Norime per gyvą santykį padėti vaikams įveikti šias neteisingas nuostatas. Užmegztas kontaktas yra geriausias būdas išsklaidyti mitus ar nepagrįstus įsitikinimus“. „Pojūčių teatro“ vadovė Karolina Žernytė sako, kad renginio metu vaikai bus ne tik žiūrovai. „Ieškome universalios kūrybinės išraiškos, kuri būtų prieinama kiekvienam skirtingų galių, amžiaus ir gebėjimų meno dalyviui. Mūsų visuomenėje trūksta atvirumo vienas kitam, noro bendrauti ir mokytis vieniems iš kitų. Atsikratyti baimių ir stereotipų galima tik vienu būdu - susiduriant su jais tiesiogiai. Susitinkant, bendraujant, būnant smalsiems ir atviriems”, - sako menininkė.


Menas – kaip būdas susikalbėti

„Menas veikia mūsų emocijas, padeda bendrauti net tada, kai negalime susikalbėti. Bendraujant su kitų tautybių žmonėmis svarbiausia yra įsiklausymas, stebėjimas, pastangos pažinti kultūroje tai, kas man nesuprantama, o gal net erzina; gilinimasis į tą kitokią kultūrą ir pagarba žmogui. Tiesiog pagarba. Menas nepanaikina mūsų skirtumų, menas ir bendra kūryba moko, kaip su tais skirtumais būti...ir būti kartu gerai“, - sako ALF fondo tinklo Lietuvoje vadovė Rolanda Šliažienė-West.

 

TARPKULTŪRINIS PILIETYBĖS UGDYMAS

2022

Daugiau informacijos   

Video

NETWORKING NIGHT

  2022

Venue -"Miesto laboratorija"' in cooperation with Lithuanian Social Business ssociation (firther -LISBA) - www.lisva.org or https : /lwww.facebook. com/SocialEconomylithuania

Program: o Welcoming Addresses: ALF, LISBA, Nordic Council of Ministers Office in Vilnius, Memberof the Lithuanian Parliament, Member of the Swedish Parliament; Nordic-Baltic Cooperation forGreen and Inclusive Societies Award Ceremony;

Discussion with the glass of wine/some interactive activities - Networking.

"BŪTI KARTU: PILIETINIO ATSPARUMO UGDYMAS PER ĮVAIROVĘ IR ĮTRAUKIMĄ"


2022-03-18, Vilnius, Lithuania

Konferencija ( COMFORT viešbutis: Kauno g. 14)

PROGRAMA

8:15 - 9:00 Dalyvių registracija.

9:00 – 10:20 Svečių sveikinimo žodis. Ambasadorius Arvydas Daunoravičius. ALF šiandien (Rolanda Šliažienė-West, ALF Lietuvos tinklo koordinatorė).

10:20 – 10:50 Trumpas ir kūrybiškas organizacijų prisistatymas, projektai šiandien – kur mes panašūs, kas mus jungia, kur galėtumėm bendradarbiauti? Padėkos aktyviausiems tinklo nariams.

10:50 – 11:10 KAVA
11:10 - 12:25 Interaktyvi užduotis „Kaip išlipus iš lyčių dėžutės sugauti bėgančią galimybę?“ – ekspertė Rugilė Butkevičiūtė (Moterų Informacijos centras).
12:25 – 13:15 Pilietinis atsparumas ir kultūra: Anna Lindh Fondo vertybes atliepiantys filmai „Kino pavasario“ programoje. Trumpametražio filmo „Šok, lėlyte“ peržiūra (programą pristato „Kino pavasario“turinio ir programos vadovė Aistė Račaitytė).
13:15 - 14:00 PIETŪS
14:00 - 15:15 „Priimti įvairovę - kaip galime kurti atvirą ir įtraukų kolektyvą?“ - interaktyvi užduotis-diskusija. Ekspertė Rugilė Trumpytė (Lietuvos Įvairovės Chartijos asociacija).
15:15 – 16:25 Arabų pasaulis: mitai ir stereotipai  - paskaita-diskusija, skirta įvairialypiam arabų pasaulio pažinimui ir įsivyravusių stereotipų paneigimui. Svečių iš pabėgėlių centrų patirtys ir iššūkiai. Ekspertė Ina Kiseliova.
16:25 – 16:40 Tolimesni ALF planai ir galimybės.
16:40 – 17:00 Konferencijos įvertinimas ir įsivertinimas.
Laikas neformaliam bendravimui.